Satın Alma ve Kargo100TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZDİR!


Aşağıda sitemizde satışını yaptığımız çeşitli doğal gıda, sağlık ve bakım ürünlerinin kullanımına ilişkin sözleşme yer almaktadır. MÜŞTERİ ve MEHMET BAKKAL bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

1. TARAFLAR

Zümrütevler Mah. Handegül Sk. No:114 Maltepe-İSTANBUL adresinde mukim Mehmet Bakkal ile diğer tarafta ürünleri satın alma yoluyla talep edecek olan şahıs veya şirket (bundan böyle MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

a) MEHMETBAKKAL'ın tedarik ettiği doğal, fıtrata uygun tüm ürünlerin (Bundan sonra "Doğal Ürünler" olarak anılacaktır.) tüketiciye ulaştırılması için MEHMETBAKKAL ile MÜŞTERİ arasında yapılmış sözleşmedir.

b) Sipariş formunda belirtilen e-posta adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.

c) Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir. Bu sözleşme, Doğal Ürünler'in satın alınması sırasında, MEHMETBAKKAL ile MÜŞTERİ arasındaki ilişkiyi düzenler.

3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

Bu sözleşme, MÜŞTERİNİN www.mehmetbakkal.com sitesi üzerinden Doğal Ürünlerin siparişini vermesiyle başlar, seçtiği sepetteki ürünleri gerek havale ile gerekse kapıda ödeme seçeneği kullanarak ödemesi ile devam eder ve anlaşmalı kargo firmasının ilgili Doğal Ürünleri adresine ulaştırmasıyla da sona erer.

4. ÜCRET, ÖDEMELER ve KARGO

Sözleşmeye konu olan ilgili Doğal Ürünlerin ücretleri, satın alınılacak ilgili ürünlerin sayfalarında belirtilmiştir. Sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve MÜŞTERİ'NİN bu ücreti sözleşme süresinde belirtildiği üzere (banka havalesi yada kapıda ödeme ile) alınır ve böylelikle stokta bulunması veya tedarik edilmesi süresine göre anlaşmalı kargoya teslim edilir. Kargo bedelleri 100TL üzeri siparişlerde ücretsiz olup, 100TL altı siparişlerde ulaştırılacak bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu bedel ödemenize ek olarak ilave edilecektir.

5. İADE KOŞULLARI

a) MEHMETBAKKAL, siparişi verilen tüm Doğal Ürünleri gönderi esnasında, tazeliğini ve son kullanma tarihlerini kontrol edip, hijyenik koşullarda en sağlıklı yöntemlerle paketleyerek kargoya teslim edilmeye hazır hale getirecektir. Ürün kargoya teslim edilmeden önce de Doğal Ürünlerin fotoğrafı çekilip e-posta adresi üzerinden MÜŞTERİ'YE mail atılacaktır. (Gıda ürünlerinin yolda hava şartlarından dolayı zarar görmemesi için hafta sonu yada tatiller öncesi kargoya verilmeyeceği esas alınacaktır.

b) MÜŞTERİ, Doğal Ürünlerinin eline geçmesinden sonra eğer ürün yolda bozulmuşsa yada kargo kaynaklı kırılıp tahribata uğramışsa geri iade etme hakkını saklı tutacaktır.

6. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI

a. MÜŞTERİ, Doğal Ürünleri satın almasıyla birlikte kullanma hakkına sahip olur. Dolayısıyla MÜŞTERİ, Doğal Ürünlerin yanlış tüketimi kaynaklı oluşabilecek rahatsızlıklardan MEHMETBAKKAL'ı sorumlu tutamaz. (Sitemizde satılan ürünlerin hiçbiri, şifa yada tedavi amaçlı satılan ilaçlar değildir.)

b. MÜŞTERİ, aldığı Doğal Ürünlerin T.C. yasalarına uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu sebeple doğacak aksaklıklardan MEHMETBAKKAL hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

c. MEHMETBAKKAL, mücbir sebeplerin doğması durumunda oluşabilecek sorunlarda hizmetini süresiz olarak kesme hakkını devreye sokabilecektir. (Mücbir Sebepler: doğal afet, yangın, terör, sosyal patlamalar (büyük çaplı isyan çıkması, genel grev vb.), hastalık, tutukluluk, mevzuat tarafından getirilen yasaklamalar, büyük ekonomik krizler).

7. SÖZLEŞMENİN FESHİ

MÜŞTERİ, kargoya verilmeden önce Doğal Ürünler almak istemediği takdirde sözleşme feshedilmiş sayılır. MÜŞTERİ'NİN sözleşmeye aykırı bir biçimde davranması tespiti ya da ödemesini zamanında yapmaması halinde MEHMETBAKKAL sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

8. CEZA

a) Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda iSTANBUL mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler. İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır.